Koľko dní prechádza mačka Ako dlho chodí mačka prvýkrát

Koľko dní prechádza mačka? Ako dlho chodí mačka prvýkrát?

Ak má dom domáceho maznáčika, má sa za to, že rodina je šťastná. Koniec koncov, je to tak pekné, keď mačka po príchode domov uloví! Avšak nie všetko je tak jednoduché, pretože milovaní majú chvíle, keď spôsobujú nepohodlie majiteľovi. Po prvé, je to estrus. Preto v tomto článku chcem hovoriť o tom, koľko dní chodí mačka a ako môžete pomôcť zvieraťu zvládnuť túto chorobu.

Koľko dní prechádza mačka? Ako dlho chodí mačka prvýkrát?

Ak sa rodina rozhodla mať mačiatko, musíte sa na to dozvedieť veľa. Jedným z kontrolných momentov je, keď sa zviera stáva úplne zrelé. Koniec koncov, bez ohľadu na pohlavie domáceho maznáčika, musí nejako zažiť čas svojej vlastnej sexuálnej aktivity. Takže približný vek pre mačky (samice) je 5-6 mesiacov. Nebojte sa, pretože pohlavné dozrievanie týchto zvierat sa vyskytuje oveľa skôr ako fyzické. Avšak, existujú určité nuance, ktoré ovplyvňujú, koľko mačka začne chodiť. Závisí to od stravy pytónu, jeho biotopu, podnebia a ďalších ukazovateľov. Niekedy môže byť toto obdobie trochu oneskorené a prvé "bray" v mačke príde až do 14. - 15. mesiaca života. Ďalšia nuansa: verí sa, že mačky krátkych plemien vyrastie a stanú sa sexuálne zrelé oveľa skôr ako ich dlhosrsté sestry.

Pochopenie otázky, koľko dní chodí mačka, by sme mali na začiatok poznamenať, že sa to stane aspoň dvakrát do roka. Ide však o bežný ukazovateľ, pretože zvyčajne sa tento proces pozoruje oveľa častejšie. Pokiaľ ide o prvé teplo, vyskytuje sa najmä na konci zimy alebo skoro na jar. Najmä to platí pre staré plemená a mongrelské mačky, v ktorých je takáto periodicita stanovená aj na genetickej úrovni. Takže ak sa mačka narodí v druhej polovici roka, nie je prekvapujúce, že chce "chodiť" vo veku päť až šesť mesiacov. K tomu musíte byť pripravení.

trvanie

Čo je v skutočnosti estru? Toto je obdobie, kedy je mačka pripravená viesť potomstvo a v tejto dobe hľadá vhodného partnera. Ak sa to nestane v prvých dňoch "chôdze", taký zmätený stav mačky môže chvíľu trvať a trvať niekoľko dní až dva týždne. Tu je odpoveď na otázku, koľko dní chodí mačka. Treba poznamenať, že zviera môže otehotnieť počas celého tohto obdobia. Schopnosť pliesť pretrváva len niekoľko dní (približne 2-4). Ak potrebujete zistiť, koľko mačky chodí po prvýkrát, načasovanie bude rovnaké a všetko bude závisieť od samotného zvieraťa.

Teplo: Fáza 1. Flirtovanie

Pochopenie otázky, koľko dní chodia mačky, je tiež dôležité zistiť, čo sa deje s organizmom zvieraťa v tomto období. Samotný estrus má teda štyri stupne. Pretože tieto zvieratá nemajú krvavé výtoky, je možné určiť stav pitomi iba jeho správaním. Prvá etapa estrus - proestrus - najviac nepokojný pre domáceho maznáčika i jeho majiteľa. V tomto čase zviera často nenachádza svoje miesto, vytvára zvuky s nízkym hrdlom, ak sa pozriete pozorne, môžete vidieť niekoľko opuchnutých genitálií zvieraťa. Tiež v tejto dobe mačka môže zvýšiť chuť do jedla, môže to "potešiť" majiteľa. Ak sa preložíte do ľudského jazyka, potom tento čas sprievodu. Mačka je teoreticky pripravená na pohlavný styk, ale mačka sa ešte nedovolí. Je to prítomnosť mnohých samcov a ovplyvňuje produkciu požadovaného hormónu na hnojenie.

Teplo: stupeň 2. Intimita

Ďalšou etapou je estrus. Toto je čas, kedy sa môže stať blízkosť zvierat. Keď zistíte, koľko mačky chodí, treba poznamenať, že tento čas môže byť úplne iný a trvá niekoľko dní až niekoľko týždňov. Čo sa stane s domácim miláčikom, závisí od jej temperamentu. Takže niektoré "dámy" budú hlasne kričať, iní - len sa pohnú na podlahu, aktívne reagujú na každého zástupcu muža (aj keď je to muž-muž, nie mačka). V tejto dobe mačka vydává zvuky, ktoré sú podobné výkrikom bolesti. Takto hovorí mačky k intimite. Ak vlastník čaká na daný čas na plánované párenie zvieraťa, potom nie je ťažké ho určiť. Stačí stačiť držať mačku na chrbte od chvosta po chvost. Ak sa domáce zviera začne prepínať, krčí sa na predných labkách a stúpa dozadu, vyčnieva zadnú časť kufra a tlačí chvost späť - mačka je pripravená na pohlavný styk. Je dôležité poznamenať, že v tomto čase zviera nemôže jesť a často močiť - to je normálny stav organizmu "chôdza".

Teplo: Stupeň 3. Definícia

Názov tretej etapy reprodukčného cyklu je metestre. Jeho trvanie je v priemere 10 dní, ale môže sa pohybovať od 2 do 19 dní. V súčasnosti sa mačka už nezaujíma o zástupcu opačného pohlavia a udalosti sa vyvíjajú v závislosti od toho, či došlo k hnojeniu. Takže ak by všetko bolo podľa pravidiel, zviera sa uklidní a sexuálny inštinkt zmizne. Ak sa párovanie nestane, po pár dňoch môže všetko začať novým spôsobom, od prvej etapy - poestry.

Teplo: Fáza 4. Pokojnosť

Pochopenie otázky, koľko matiek chodí, treba poznamenať, že ak sa nezačne oplodnenie vajíčka zvieraťa, s najväčšou pravdepodobnosťou nastane fáza pokoja - anestrus. Ako dlho bude trvať, závisí od samotného zvieraťa. Najčastejšie ide o sezónne obdobie spojené s krátkym svetlom.

Čo robiť?

Keď viete, ako dlho chodí mačka, môžete sa o to pokúsiť. Koniec koncov, pre živočíšny organizmus je stále určitý stres. Najlepšou cestou je samozrejme párenie zvieraťa, ale nemôžete to robiť všetkými "chôdzou". Koniec koncov môže dôjsť k hnojeniu a často je nežiaduce otehotnieť mačkou. Ideálne obdobie - ak od posledného narodenia až do okamihu počatia, rok prechádza. Čo ešte môžete urobiť: v tomto okamihu by mal domáce zviera stráviť viac času: chôdza s ním, starostlivosť, preukazovanie starostlivosti. Takže môžete rozptýliť zviera. Môžete tiež dať mačke špeciálne prípravky, ktoré sa predávajú v vetaptek. Upokojujú zviera a pomáhajú prežiť bez tohto problému toto obdobie. Avšak veterinári hovoria, že môžete inštinkt "udusiť" iba dvakrát alebo trikrát. Ďalej musíte viesť kočku, aby sa stvárnila. Koniec koncov, ak sa tak nestane, môžu sa začať problémy s vaječníkmi. Ak majster nemá v pláne "pliesť" domáce zviera, je lepšie vykonať špeciálnu operáciu. Takéto problémy už nebudú.

Related news

  • Les crises chez les enfants
  • Dime por favor opcións para aperitivos baratos para a mesa festiva
  • Lyudmila Petranovskaya on school standards: Everything is across age tasks, everything is contrary to the nature of a child
  • Variedades de Base de Maquillaje
  • Onde está a rexión 75
  • Koľko dní prechádza mačka Ako dlho chodí mačka prvýkrát Koľko dní prechádza mačka Ako dlho chodí mačka prvýkrát Koľko dní prechádza mačka Ako dlho chodí mačka prvýkrát Koľko dní prechádza mačka Ako dlho chodí mačka prvýkrát Koľko dní prechádza mačka Ako dlho chodí mačka prvýkrát Koľko dní prechádza mačka Ako dlho chodí mačka prvýkrát Koľko dní prechádza mačka Ako dlho chodí mačka prvýkrát Koľko dní prechádza mačka Ako dlho chodí mačka prvýkrát Koľko dní prechádza mačka Ako dlho chodí mačka prvýkrát Koľko dní prechádza mačka Ako dlho chodí mačka prvýkrát Koľko dní prechádza mačka Ako dlho chodí mačka prvýkrát Koľko dní prechádza mačka Ako dlho chodí mačka prvýkrát